Kezdőoldal

Közérdekű közlemény -- Magyarországon is reális veszély a földrengés

Milyen tanulságokkal szolgál számunkra a 2020. december 29-i 6.4-es magnitúdójú horvátországi földrengés és az azt kísérő erős elő- és utórengések? Mekkora a földrengésveszély Magyarországon? Mit tegyünk, ha erős földrengést tapasztalunk? Hová fordulhatunk, ha földrengésekkel kapcsolatos információkra van szükségünk? Hogyan segíthetjük a hazai földrengéskutatást? Ezekre a kérdésekre ad választ közleményünk.


Újabb érezhető földrengés

A HUN-REN Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriumának közleménye:

2025. július 18-án helyi idő szerint 9:31 perckor 1.9-es magnitúdójú földrengés keletkezett Magyarországon, Csongrád térségében.
A lakosság az epicentrum közelében érezhette a földrengést, eddig Csongrádról érkezett két bejelentés az obszervatóriumba.

Amennyiben érezte a földrengést kérjük töltse ki az obszervatóriumunk kérdőívét az alábbi linken:
http://www.seismology.hu/index.php/hu/foeldrengest-erzett/lang/hu-HU

Dr. Győri Erzsébet
Szeizmológus

Amennyiben Ön is érezte a földrengés hatását, úgy kérjük, szánjon tíz percet az on-line Földrengés-kérdőív kitöltésére. Köszönjük fáradozását.

 

Megjelent munkatársunk új tanulmánya a Journal of Geophysical Research: Atmospheres című rangos nemzetközi folyóiratban
2025-07-17 11:32
    Örömmel tájékoztatjuk a tisztelt szakmai közönséget, hogy megjelent Pásztor Marcell és szerzőtársai tanulmánya a Journal of Geophysical Research: Atmospheres című rangos nemzetközi folyóiratban, ,,Automatic Signal Discrimination Using Machine Learning on the Data From the Central and Eastern European Infrasound Network" címmel.Szerzők: Marcell Pásztor, Tereza Sindelarova, Daniela Ghica, Ulrike Mitterbauer, Oleksandr Liashchuk, Giorgio Lacanna, Maurizio Ripepe, István Bondár A tanulmány open access formátumban, teljes terjedelmében elérhető az alábbi... Tovább >